ČAJOVNA U KOCOURA

Vítáme Vás na našich stránkách..

pro zasmání

otázky a odpovědi

Primitiv se ptá fajnšmekra

D: Proč se nevyrábějí konvice, které by umožňovaly nastavit cílovou teplotu vody podle potřeby dle čaje? Třeba na 80°C pro zelené čaje? Není zbytečné, když voda pokaždé projde varem?

O:
I) Povaření vody má svůj smysl, dezinfikuje.
II) Lidé, kteří čaj nezalévají přímo vařící vodou, jsou v menšině. Uvést takovou konvici na trh by nemuselo být rentabilní.)

D: Osobně si myslím, že to, jak nám určitý čaj chutná, je založeno na zvyku. Nebo návyku?

O: Čaj je bezesporu tvrdá droga, která poživatele vysává a dělá z něj mentální trosku, naprosto odcizenou společnosti a neschopnou vykonávat každodenní úkony. Česká čajová mafie si nepřeje, aby se toto mezi lidmi rozkřiklo, a tak nechává kolovat zvěsti o jeho údajné léčivosti, čímž by si zajistila své již tak nepředstavitelné zisky, které doslova rýžuje na zbídačeném obyvatelstvu, dávno již zdegenerovaném neustálou konzumací této drogy.

D: Proč si čajomilci nechávají ohřívat vodu na čaj ve skleněné konvičce na hořáku, když bohatě postačí termoska ?

O: Protože termoska by se nerozbila celých sto let. Když si však váš kamarád omylem sedne na skleněnou konvici anebo ji omylem hodíte po stěně, tak jsou to střepy líbezné a navíc můžete opět finančně podpořit českou čajovou mafii vlastnící váš oblíbený obchod se sklem.

D: Je radno čichati k šálku a zjišťovat jeho vůni, když z něj právě dopijeme nálev ?

O: Panečku ty sliny…!

D: Kolik by mělo být dírek v konvičce?

O: Žádná, je lepší používat konvičky, které těsní. Ovšem věcí jinou je počet dírek v sítku, které naleznete v těch lepších konvičkách. Tedy v sítku by mělo být dírek nespočet. Lépe ještě o trochu více - pomáhá to blahodárné filtraci nálevu. Avšak pokud nejste fajnovka, tak si na nějakém tom lístku klidně pochutnáte.

D: Proč není ovocný čaj “čaj”?

O: Protože na čajovníku neroste ibišek.

Žádné komentáře
 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.