ČAJOVNA U KOCOURA

Vítáme Vás na našich stránkách..

pro zasmání

zdroj : caj-wu

Jak barbar kazí čaj

29. 1. 2008 v 15.09

Obvyklý způsob přípravy čaje v barbarském kmeni je založen na jednoduchosti a lenosti členů skupiny. Postup je upraven dlouhodobou praxí do absolutní primitivnosti. Vyhovuje zejména netrpělivým povahám, s jakými se běžně setkáváme v u necivilizovaných hominoidů.

 1. Ohřejeme vodu na 100 stupňů Celsia.
 2. Do půllitrového hrnku vložíme sítko, do nějž jsme nasypali uškudlené množství čaje. Stará moudrost praví, že čím méně čaje použijeme, tím bude nápoj lépe chutnat.
 3. Vroucí vody prolejeme skrze sítko (a čaj).
 4. Jdeme se věnovat svým záležitostem.
 5. Když si vzpomeneme po půl hodině, že vlastně louhujeme čaj, možná se zvedneme a vytáhneme sítko z hrnku.
 6. Tento studený čaj vypijeme na jeden zátah.

Výše zmíněný postup barbaři pravidelně uplatňují na čaje jako gunpowder, pai mu tan, kokeicha — zkrátka samé výtečné druhy. Avšak jakmile se k barbarovi dostane kvalitnější čaj, v modelovém případě je to japonská sencha, jeho smysly zbystří, neboť je mu jasné, že by se dopustil učiněného rouhání, kdyby použil opět svou osvědčenou přípravu. Proto se zamyslí a vytvoří postup jasně poznamenaný jeho nekulturností.

 1. Uvaří vodu na 100 stupňů Celsia.
 2. Vodu naleje do půllitrového hrnku.
 3. Na okamžik na vodu zapomene.
 4. Pak si uvědomí, že voda už musí být chladná. Jde a zkontroluje teplotu dotykem a namočením prstu.
 5. Zjistí, že voda je kupodivu teplá (povšimněte si, že čas běží barbarům kvůli jejich netrpělivosti pomaleji).
 6. Do vody nasype dávku kvalitního zboží. Přestane sypat, když už nevidí dno hrnku, protože se na hladině vytvořila tenká vrstva zelených lístků.
 7. Barbar se podrbe na hlavě a odebere se věnovat svým záležitostem.
 8. Nu, a když si třeba za půl hodiny vzpomene, že se vlastně nachází uprostřed přípravy čaje, přihotoví se k šálku a, pokud naprostá většina lístků klesla ke dnu, provede následující řadu kroků.
  1. Vytáhne plechový odměrný válec a vloží do něj sítko.
  2. Prolije sítkem roztok.
  3. Dlouhou a náročnou procedurou nakonec oddělí tekutou složku od složky pevné, což se neobejde bez temného hrdelního klení v dávno zapomenutém jazyce.
  4. Pevnou složku vyhodí k organickému odpadu.
 9. Vzniklý nálev vypije na jeden zátah.

Jak vidíte, je tento způsob přípravy naprosto nevhodný pro nezkušené, neboť obsahuje množství subtilních detailů, které je nutno při přípravě dodržet. Doma to nezkoušejte, pokud nad vámi nebude bdít zkušený šaman, který by vám mohl pomoci napravit škody na vaší duši způsobené touto těžkou formou černé magie.

 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.